Sukcesy naszej młodzieży

Zofia Szczepańczyk, uczennica klasy III E, została finalistką Olimpiady Znajomości Afryki oraz Olimpiady Wiedzy Teologii Katolickiej.
Bartek Rozenberg, uczeń kl.1cP został finalistą Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Zajął II miejsce w kraju.
Natalia Czerwik, uczennica klasy II b została finalistką centralnej olimpiady biologicznej.
Krystian Stanuchiewicz, uczeń klasy 1d został finalistą Olimpiady Geograficznej, finalista Olimpiady Wiedzy Historycznej, finalista Olimpiady “Losy Żołnierza”.
Patryk Wiśniewski, uczeń klasy 1b został finalistą Olimpiady Wiedzy Historycznej.
Natalia Czerwik z klasy II b została Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej  LabTEST zajmując  trzecie miejsce w Polsce.
Adrian  Czechowski, Miłosz Olszewski, Przemysław Orlikowski, Patryk Orlikowski z klasy Ib,  Łukasz Piłat z klasy IE oraz Michał Staniec z klasy IAP – uzyskali tytuł finalisty IV edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.


Sukces naszych tancerzy

W miniony weekend w Mistrzostwach Polski w tańcach latynoamerykańskich w Lublinie absolwent naszej szkoły Konrad Kowalczyk oraz uczennica klasy 2B Wiktoria Środa wywalczyli 7 miejsce, tuż za Wielkim Finałem w kategorii młodzież starsza.
Gratulujemy!

Jarek Mucha Mistrzem Świata

W rozgrywanych w Brnie Siatkarskich Mistrzostwach Świata do lat 21 zawodnik KS Norwid oraz nasz absolwent, Jarek Mucha, zdobył wraz z Reprezentacją Polski Mistrzostwo Świata do lat 21.
W finale chłopaki pokonali reprezentację Kuby 3:0 i odnieśli niesamowite 48. zwycięstwo z rzędu.
W poprzednich latach zdobyli kolejno Mistrzostwo Europy Kadetów, Mistrzostwo Świata Kadetów oraz Mistrzostwo Europy Juniorów. W szerokim składzie był również inny nasz wychowanek, Dawid Woch.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w karierze seniorskiej!

Podsumowanie rywalizacji sportowej 2016/2017

Rywalizacja międzyszkolna rok szkolny 2016/17

Młodzież uczestniczyła w zawodach wg kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. Dziewczęta i chłopcy przystąpili do rywalizacji sportowej osiągając następujące wyniki :
– Wrzesień – LA
Dziewczęta zajęły I miejsce w mieście awans do zawodów wojewódzkich (Beata Kula)
Chłopcy VI miejsce w mieście (Dariusz Gawroński)
– Październik – Sztafetowe Biegi Przełajowe
Dziewczęta uzyskały IV miejsce w mieście (Beata Kula)
Chłopcy VII miejsce (Dariusz Gawroński)
– Październik – tenis stołowy
Dziewczęta VI miejsce w mieście (Piotr Stachura)
– Luty – łyżwiarstwo szybkie
Dziewczęta I miejsce w mieście (Agnieszka Trebert, Beata Kula)
Chłopcy X miejsce w mieście.
– Marzec – Badminton
Dziewczęta II miejsce w mieście (Tomasz Morawiec)

Rywalizacje w grach zespołowych
– Koszykówka dziewcząt (Jacek Chądzyński) II miejsce w mieście
– Koszykówka chłopców (Jacek Chadzyński) I miejsce w mieście półfinał wojewódzki III miejsce
– Piłka siatkowa dziewcząt (Agnieszka Trebert) I miejsce w mieście tym samym awansowały do zawodów wojewódzkich, ostatecznie dziewczęta zajęły III miejsce w półfinale śląska.
– Piłka siatkowa chłopców (Leszek Hudziak ) III miejsce w mieście
– Piłka ręczna dziewcząt (Agnieszka Trebert, Dariusz Gawroński)  I miejsce w mieście, awans do zawodów wojewódzkich, w półfinale mistrzostw śląska piłkarki zajęły I miejsce a w finale śląska uplasowały się na III pozycji.
– Piłka ręczna chłopców (Dariusz Gawroński) V miejsce w mieście.
– Piłka siatkowa plażowa dziewcząt (Agnieszka Trebert) – I miejsce w mieście awans do zawodów wojewódzkich
– Piłka siatkowa plażowa chłopców (Leszek Hudziak) – XI miejsce w mieście
– Pływanie dziewcząt (Beata Kula) – I miejsce w mieście
– Pływanie chłopców (Dariusz Gawroński) – IV miejsce w mieście.
W sportowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta reprezentujące Liceum Norwida zajęły I miejsce w mieście, natomiast chłopcy uplasowali się na VI  miejscu.