Gala Olimpijczyków i Mistrzów

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają

12.06.2026 r. (piątek), o godzinie 10:00

na Galę Olimpijczyków i Mistrzów,

która odbędzie się w IX L.O. im. C. K. Norwida w Częstochowie.


Na uroczystość gorąco zapraszamy:
nagradzanych uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami – laureatów, finalistów olimpiad przedmiotowych oraz sportowców, którzy awansowali do 2 Ligi PZPS,
uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami, którzy zwyciężyli w Norwidowskim Konkursie Matematycznym oraz w Regionalnym Konkursie Językoznawczym „Z Norwidem Ku Poprawnej Polszczyźnie”.


Do zobaczenia!

Liga 3×3

Przez dwa dni trwała rywalizacja w rozgrywanym turnieju ,,Ligi trójek”. Pierwszego dnia chłopcy rozgrywali eliminacje, natomiast następnego odbyły się gry finałowe dla poszczególnych lig. System tych zawodów jest tak skonstruowany, że w grupie/ lidze jest sześciu zawodników, którzy rozgrywają mecze na czas w różnych konfiguracjach /jest ich 10/.
Po dwóch dniach zmagań zostali wyłonieni zwycięzcy poszczególnych grup/ lig. Tak przedstawia się klasyfikacja końcowa poszczególnych:


1️⃣liga: Bartosz Łusiński

2️⃣liga: Jakub Wawro

3️⃣liga: Mateusz Simon

4️⃣liga: Paweł Stachowiak


Dziękujemy naszym trenerom za przygotowanie i przeprowadzenie ,,Ligi trójek”!

KS Norwid Częstochowa – grupy młodzieżowe

Klasa 3c z wizytą na Politechnice Częstochowskiej

3c z Panią Wychowawczynią wzięła udział w pokazach fizycznych, zorganizowanych przez Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.

Ciekawe eksperymenty, z kontrolowanymi wybuchami i błyskawicami, ciekły azot w akcji, pierścienie dymne – pokazały tą bardziej widowiskową stronę fizyki.

Dziękujemy!

www Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej

IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Fizycznej i Zdrowiu

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. prof. Z. Kozik odnieśli sukces w IV Wojewódzkim Konkursie o aktywności fizycznej i zdrowiu:

Antonina Zwolińska kl.Ic zajęła I miejsce i otrzymała tytuł laureata.  

Dawid Bekus kl.Ic uzyskał tytuł finalisty.

Etap szkolny odbył się w 47 placówkach na terenie województwa śląskiego w którym wzięło udział 576 uczestników. W finale wzięło udział 41 uczniów i uczennic. Celem konkursu było promowanie wiedzy o kulturze fizycznej, zdrowiu oraz idei olimpizmu, a także zachęcanie młodzieży do aktywnego i zdrowego stylu życia.

Kolejny rok z językiem chińskim w naszej szkole! 

Z dumą podsumowujemy kolejny rok nauki języka chińskiego w IX LO!  Około 50 uczniów odkrywa tajniki chińskiej mowy i kultury, a najstarsi z nich właśnie kończą trzeci rok nauki.

Wkrótce czeka ich ważne wyzwanie – egzaminy końcowe, których zdanie pozwoli uzyskać świadectwo ukończenia kursu.  Znajomość języka chińskiego to realny atut na przyszłość, otwierający m.in. drzwi do studiów w Chinach!

Od września ruszamy z nową rekrutacją dla uczniów naszej szkoły. Nasza lektorka, pani Wubo Wang, już czeka na nowych chętnych.

Dołącz do nas i postaw na rozwój bez granic!

„CINEMA TO CHEMIA”

Kochane Norwidziaki!

Wszystkie ręce na pokład…a właściwie kciuki…

Ruszyła kolejna edycja OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU FILMU CHEMICZNEGO „CINEMA TO CHEMIA”.

W związku z tym Nasi uczniowie potrzebują WASZYCH GŁOSÓW!

Wystarczy wejść w link i kliknąć „kciuk w górę”…dzięki temu młodzi filmowcy będą mieli możliwość uzyskania nagrody publiczności. Film z największą ilością „kciuków”wygrywa, a zatem prosimy o pomoc!

Poniżej linki do filmów naszych uczniów :

Film nr 1.

Film nr 2.

Film nr 3.

Film nr 4.

Film nr 5.

Film nr 6.

Film nr 7.

Z góry dziękujemy! 💙Pokażmy moc naszej społeczności