Jubileusz 50 - lecia szkoły

 • 00

  dni

 • 00

  godziny

 • 00

  minuty

 • 00

  sekundy

Rok 2015 jest szczególny dla norwidowskiej społeczności. To rok jubileuszowy, świętować będziemy 50-lecie istnienia szkoły. Zapraszamy absolwentów i sympatyków szkoły do udziału w tym wielkim wydarzeniu.

Wszystkie osoby społeczności norwidowskiej pragnące podzielić się swoimi wspomnieniami prosimy o kontakt z Komitetem Organizacyjnym Obchodów 50-lecia szkoły.

28-01-2015

Szanowni Państwo

Podczas Balu Absolwenta czekać będą na Was smaczne potrawy kuchni nie tylko polskiej oraz wspaniała zabawa pprowadzona przez DJDzikera, którego wspierać będzie Numer Raz. To dla ciała .... . Można będzie też nabyć cegiełki (w cenie 20, 30 i 50 złotych) z których dochód przeznaczony będzie na doposażenie szkoły. A dla ducha proponujemy m. in. aukcję prac plastycznych.

07-10-2015

Wszystkie zarejestrowane osoby, które będą chciały uczestniczyć w Balu Absolwenta a nie dokonały opłaty za bal, będą mogły opłacić udział w balu gotówką w szkole.

Wszystkie osoby które dokonały wpłat na konto szkoły a ich wpłata nie jest widoczna prosimy o zabranie ze sobą potwiedzenia wpłaty. Dane na stronie są z godziny 16.00 dnia 09-10-2015.

Wyłącznie dla uczestników zjazdu hotel Ibis przygotował specjalną ofertę noclegową: Oferta dla uczetników obchodów 50 - lecia szkoły

29-09-2015

Nasi Szanowni i Drodzy Absolwenci!

Bardzo gorąco i serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w Wyjątkowym Jubileuszu, czyli w obchodach 50-lecia Naszej Szkoły.

Specjalnie dla Was przygotowany został wspaniały Koncert Jubileuszowy w Filharmonii Częstochowskiej: „50 lat minęło”. Absolwenci swojej szkole, którego nigdy nie zapomnicie.

„Norwid” od zawsze słynął z wysokiej jakości wszelkich imprez artystycznych i taka też będzie Uroczysta Gala w Filharmonii. W Koncercie wezmą udział prawdziwe osobowości i sławy, obdarzone nietuzinkowy talentem muzycznym. Będziemy mieli okazję podziwiać Janusza „Yaninę” Iwańskiego, czyli charyzmatycznego muzyka jazzowego i rockowego, kompozytora, autora tekstów, wokalistę i współzałożyciela zespołów Tie Break, Soyka Yanina, który od lat związany jest z Częstochową. Muzykowi będzie towarzyszyła córka Zuzanna, młoda, bardzo zdolna i równie charyzmatyczna, jak jej Ojciec, artystka.

Grupą, która swoim występem uświetni nasz Koncert i zapewni nam wszystkim niezapomniane przeżycia będzie Nefre, czyli częstochowska formacja wykonująca muzykę reggae, od lat ciesząca się dużą popularnością i specjalizująca w koncertach.

Obok tych niekwestionowanych gwiazd pojawią się też inne, również wyjątkowe, czyli nasi Absolwenci. Przez kilka lat uczęszczania do „Norwida” zachwycali nas swoimi talentami, a teraz zechcieli przybyć, by zaśpiewać, zatańczyć i zagrać swojej szkole. Będziemy więc znów mieli okazję, by posłuchać Agnieszki Twardoch, Justyny Walasik, Ady Sterczewskiej i Aleksandry Nazimek oraz podziwiać taniec Anny Hubickiej i Patryka Górskiego.

Drodzy Absolwenci! Wszystkie te atrakcje szykujemy z myślą o Was, dokładamy starań, abyście mogli zachwycić się talentami zaproszonych artystów, przeżyć wyjątkowy czas w kontakcie z prawdziwą Sztuką, a przede wszystkim poczuć, że znów bliski Wam jest duch „Norwida”, czyli Waszej starej, dobrej szkoły, która zawsze pielęgnowała tradycje i której nieobcy był artystowski klimat.

Zatem: przybywajcie, bo czekamy na Was, gdyż tylko z Wami ten wyjątkowy dzień ma prawdziwy sens…

15-09-2015

Jubileuszowa Msza Św.

Podczas Jubileuszowej Mszy Świętej będzieli mieli możliwość podziwiać występ Chóru Parafii św. Jana Kantego w Częstochowie pod dyrekcją Dariusza Madejskiego.

15-09-2015

Patronat medialny
Udział w uroczystościach

Wszystkich absolwentów chcących uczestniczyć w uroczystościach prosimy o wypełnienie karty uczestnika, którą można przesłać pocztą elektroniczną, złożyć osobiście w sekreteriacie szkoły lub przesłać na adres szkoły. Rejestracja uczestnika nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty wpisowego w wysokości 60 zł na konto szkoły. Kwota wpisowego obejmuje: monografię, okolicznościowe upominki oraz słodki poczęstunek. Osoby, które deklarują udział w Balu Absolwenta, dokonują dodatkowej wpłaty w kwocie 120 zł w terminie do 5 października 2015 roku. Osoby, które chcą uczestniczyć wyłącznie w Balu Absolwenta wpłacają kwotę 120 zł. Po zaksięgowaniu wpłaty uczestnicy mają możliwość sprawdzenia zaksięgowanej kwoty w odnośniku Absolwenci.

Wszystkich absolwentów prosimy o poinformowanie koleżanek i kolegów o Zjeździe.

Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na Państwa 10 października 2015 roku.

Wszytkich zainteresowanych pomocą w organizacji Zjazdu zapraszamy do współpracy. Szkoła oferuje możliwość zamieszczenia reklamy w materiałach przygotowywanych dla uczestników zjazdu.

Wszystkim Ofiarodawcom i Sponsorom za okazaną pomoc z góry dziękujemy !

Program uroczystości

11.45Spotkanie przed Bazyliką Archikatedralną Świętej Rodziny ul. Krakowska.
12.00Jubileuszowa Msza św.
Przemarsz z Katedry ze sztandarem do budynku szkoły.
13.30 - 16.00Spotkania z wychowawcami i nauczycielami.
16.30 - 18.30Koncert jubileuszowy w Filharmonii Częstochowskiej.
19.30Bal Absolwenta - hala sportowa szkoły.

25-05-2015

Wspomnień czar

Zapraszamy do lektury relacji ze spotkania klasowego klasy IVa prof. Janusza Strojca. Spotkanie odbyło się 29-11-2014 roku. Autorką tej krótkiej relacji jest Ola Szymańska - Madejczyk.


Termin uroczystości

Ustalona została ostateczna data uroczystości 50-lecia szkoły. Tym szczególnym dniem została sobota 10-10-2015 roku. Wkrótce więcej informacji dotyczących harmonogramu uroczystości oraz zasad uczestnictwa.

20-01-2015

Wywiady z nauczycielami

Kilka słów o sobie i pracy w IX Liceum Ogólnokształcącym wypowiedzieli byli i obecni nauczyciele Norwida. Zapraszamy do lektury.

Ostatnio dodano wywiady z następującymi osobami:


Galeria zdjęć

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

Don McCullin

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć otrzymanych dzięki uprzejmości prof. Barbary Wcześniak(Jędrzczak) absolwentki Findera w roku szkolnym 1978/1979 a obecnie nauczycielki biologii w Norwidzie.