Jarek Mucha Mistrzem Świata

W rozgrywanych w Brnie Siatkarskich Mistrzostwach Świata do lat 21 zawodnik KS Norwid oraz nasz absolwent, Jarek Mucha, zdobył wraz z Reprezentacją Polski Mistrzostwo Świata do lat 21.
W finale chłopaki pokonali reprezentację Kuby 3:0 i odnieśli niesamowite 48. zwycięstwo z rzędu.
W poprzednich latach zdobyli kolejno Mistrzostwo Europy Kadetów, Mistrzostwo Świata Kadetów oraz Mistrzostwo Europy Juniorów. W szerokim składzie był również inny nasz wychowanek, Dawid Woch.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w karierze seniorskiej!

Kuba Kolmasiak na spotkaniu z Ambasadorem USA

Uczniowie naszego liceum, Kuba Kolmasiak oraz Monika Motyka, powrócili już z rocznego pobytu w Stanach Zjednoczonych w ramach bezpłatnego programu wymiany FLEX (Future Leaders Exchange). W ostatnich dniach Kuba gościł w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz brał udział w nagraniu rozmowy z Ambasadorem.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:
Rok w liceum w USA. Młodzi Polacy u amerykańskich rodzin

Już we wrześniu kolejna szansa na wyjazd – więcej informacji na początku roku szkolnego!

Msza święta na zakończenie roku szkolnego

W środę 21.06.2017r. zmiana organizacji zajęć:
1. 8:00 – 8:45
2. 8:50 – 9:35
3. 9:40 – 10:25
4. 10:35 – 11:20
5. 11:25 – 12:10
6. 12:15 – 13:00
7. 13:05 – 13:45
8. 13:50 – 14:30

W czwartek 22.06.2017r. o godz. 8:00 w kościele św. Jakuba odbędzie się msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego.

W związku z powyższym lekcje odbędą się w następujących godzinach:
1. 9:00 – 9:45
2. 9:50 – 10:35
3. 10:40 – 11:25
4. 11:35 – 12:15
5. 12:20 – 13:00
6. 13:05 – 13:45
7. 13:50 – 14:30
8. 14:35 – 15:15

Podsumowanie rywalizacji sportowej 2016/2017

Rywalizacja międzyszkolna rok szkolny 2016/17

Młodzież uczestniczyła w zawodach wg kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. Dziewczęta i chłopcy przystąpili do rywalizacji sportowej osiągając następujące wyniki :
– Wrzesień – LA
Dziewczęta zajęły I miejsce w mieście awans do zawodów wojewódzkich (Beata Kula)
Chłopcy VI miejsce w mieście (Dariusz Gawroński)
– Październik – Sztafetowe Biegi Przełajowe
Dziewczęta uzyskały IV miejsce w mieście (Beata Kula)
Chłopcy VII miejsce (Dariusz Gawroński)
– Październik – tenis stołowy
Dziewczęta VI miejsce w mieście (Piotr Stachura)
– Luty – łyżwiarstwo szybkie
Dziewczęta I miejsce w mieście (Agnieszka Trebert, Beata Kula)
Chłopcy X miejsce w mieście.
– Marzec – Badminton
Dziewczęta II miejsce w mieście (Tomasz Morawiec)

Rywalizacje w grach zespołowych
– Koszykówka dziewcząt (Jacek Chądzyński) II miejsce w mieście
– Koszykówka chłopców (Jacek Chadzyński) I miejsce w mieście półfinał wojewódzki III miejsce
– Piłka siatkowa dziewcząt (Agnieszka Trebert) I miejsce w mieście tym samym awansowały do zawodów wojewódzkich, ostatecznie dziewczęta zajęły III miejsce w półfinale śląska.
– Piłka siatkowa chłopców (Leszek Hudziak ) III miejsce w mieście
– Piłka ręczna dziewcząt (Agnieszka Trebert, Dariusz Gawroński)  I miejsce w mieście, awans do zawodów wojewódzkich, w półfinale mistrzostw śląska piłkarki zajęły I miejsce a w finale śląska uplasowały się na III pozycji.
– Piłka ręczna chłopców (Dariusz Gawroński) V miejsce w mieście.
– Piłka siatkowa plażowa dziewcząt (Agnieszka Trebert) – I miejsce w mieście awans do zawodów wojewódzkich
– Piłka siatkowa plażowa chłopców (Leszek Hudziak) – XI miejsce w mieście
– Pływanie dziewcząt (Beata Kula) – I miejsce w mieście
– Pływanie chłopców (Dariusz Gawroński) – IV miejsce w mieście.
W sportowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta reprezentujące Liceum Norwida zajęły I miejsce w mieście, natomiast chłopcy uplasowali się na VI  miejscu.

 

Gala Olimpijczyków i Mistrzów

#Norwidtobrzmidumnie #DrużynaNorwida
14 czerwca b.r odbędzie się już tradycyjna Gala Olimpijczyków i Mistrzów. W tym dniu nasze Liceum chce wyróżnić osoby, które uzyskały osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Zapraszamy siedmioosobowe grupy z klas 1 i 2.

W tym roku uroczystość przygotowuje Pani Profesor Świerczyńska ze swoimi podopiecznymi!