„Szkoła Mistrzostwa Naukowego”

Spread the love

Trwają działania związane z rozwojem strategii „Szkoły Mistrzostwa Naukowego” w naszym liceum. ✨Strategia opiera się na współpracy naszej szkoły z placówkami naukowymi w ramach mniejszych projektów, np.: 1️⃣„Zaproś naukowca do Norwida”; 2️⃣„Partnerzy w nauce” ; 3️⃣„Udostępnij laboratorium dla Norwida”. 🧪Podstawą Szkoły Mistrzostwa Naukowego jest naukowy tutoring rówieśniczy i międzypokoleniowy. 🧫Od kwietnia uczniowie-mentorzy uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych z enzymologii na UJD w Częstochowie. 🪱Nasi uczniowie odbyli również cykl zajęć z parazytologii prowadzony przez absolwenta naszego liceum – dr Dariusza Świerczewskiego👏, któremu serdecznie dziękujemy. Informacji związanych ze Szkołą Mistrzostwa Naukowego udzielają nauczycielki biologii: Magdalena Dróżdż-Korbyla i Renata Stencel oraz nauczycielka fizyki Katarzyna Filipecka-Szymczyk.