PLAN DNIA OTWARTEGO
W IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. C. K. NORWIDA
w Częstochowie
ODWOŁANE!!!
04 kwietnia 2020 r. (sobota) godz. 9.30 – 13.00
1. 9.30 -9.45 – hala sportowa
- Powitanie gości – Dyrektor Szkoły mgr K. Wachowiak, Samorząd Uczniowski;
- Prezentacja multimedialna: „Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/21” – dr A. Owczarek;
- Przedstawienie planu dnia, informacje o lekcjach otwartych, prezentacje kół i organizacji – dr A. Owczarek;
- Wręczenie nagród laureatom XVII Regionalnego Konkursu Językoznawczego „Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie” Dyrektor Szkoły mgr K. Wachowiak, mgr K. Bodziachowska;
2. 9.45 – 10.15– (hala sportowa) program artystyczny
- Występ solistów i chóru – mgr A. Strzelczyk;
- Występ szkolnej orkiestry dętej – mgr M. Piątek, mgr T. Tomecki;
- Występ szkolnej drużyny cheerleaderek– mgr A. Trebert – hala sportowa;
- Pokazowa rozgrzewka siatkarska – mgr P. Lebioda;
- „Rok w Norwidzie” – fotoprezentacja multimedialna – mgr A. Wrona;
3. 9.30 -13.00 – PUNKTY INFORMACYJNE
- Stoisko reklamowe przy wejściu do hali sportowej – foldery reklamowe o kierunkach kształcenia, plan dnia otwartego
mgr M. Pejas; - Stoisko reklamowe przy wejściu do szkoły – foldery reklamowe o kierunkach kształcenia, plan dnia otwartego mgr J. Kotas;
- Punkt informacyjny – rekrutacja – mgr J. Barczyńska, dr A. Owczarek – biblioteka;
- Punkt informacyjny – olimpiady i konkursy przedmiotowe – mgr I. Maras – sala 114;
- Punkt informacyjny – „Drzwi otwarte u pedagoga szkolnego” – mgr A. Wrona – sala147;
- Punkt informacyjny przygotowany przez uczniów „Tajemnice Norwida” – Samorząd Uczniowski – sala 79
- Punkt informacyjny o otwieranych klasach prezentowany przez przedstawicieli poszczególnych klas – Samorząd Uczniowski sala 79
- Punkt informacyjny – klasy sportowe i ich sukcesy – zespół trenerów – korytarz przy hali sportowej – sala 85;
- Punkt informacyjny – coroczne międzynarodowe seminaria w Bad Marienberg – mgr Palicka – sala 72;
- 11.15 – 12.00 – Spotkanie informacyjne z rodzicami uczniów VIII kl. szkoły podstawowej dotyczące rekrutacji, oferty edukacyjnej szkoły na rok 2020/2021 – mgr A. Nowak – czytelnia – sala 69;
4. LEKCJE OTWARTE
10.55 – 11.25 – I tura | 11.35– 12.05 – II tura | 12.15-12.45-III tura |
Biologia: „Znane i nieznane rośliny szpilkowe” – sala 106
prowadzący: zespół biologów |
Biologia: „Znane i nieznane rośliny szpilkowe” – sala 106
prowadzący: zespół biologów |
Biologia: „Znane i nieznane rośliny szpilkowe” – sala 106
prowadzący: zespół biologów |
Chemia: „Pokaz doświadczeń chemicznych” – sala 131
prowadzący: mgr U. Kurek, |
Chemia: „Pokaz doświadczeń chemicznych” – sala 131
prowadzący: mgr U. Kurek, mgr R. Gawron |
Chemia: „Pokaz doświadczeń chemicznych” – sala 131
prowadzący: mgr U. Kurek, mgr R. Gawron |
Fizyka: „Ciekawostki w fizyce i astronomii”- quiz fizyczny – sala 63 prowadzący: mgr T. Turek, |
Fizyka: „Ciekawostki w fizyce i astronomii”- quiz fizyczny – sala 63 prowadzący: mgr T. Turek, |
Fizyka: „Ciekawostki w fizyce i astronomii”- quiz fizyczny – sala 63 prowadzący: mgr T. Turek, |
Język polski: „Z poezją za pan brat” – warsztaty literackie – sala 71 prowadząca: mgr A. Złota | Język polski: „Z poezją za pan brat” – warsztaty literackie – sala 71 prowadząca: mgr A. Złota | Język polski: „Z poezją za pan brat” – warsztaty literackie – sala 71 prowadząca: mgr A. Złota |
Język francuski: „Francuski jest super!” – sala 107
prowadząca: mgr M. Pietrzak |
Język francuski: „Francuski jest super!” – sala 107
prowadząca: mgr M. Pietrzak |
Język francuski: „Francuski jest super!” – sala 107
prowadząca: mgr M. Pietrzak |
Język angielski: „If I were a king… Lets speculate!”– sala 108
prowadzący: mgr M. Miśkiewicz, |
Język angielski: „If I were a king… Lets speculate!”– sala 108
prowadzący: mgr M. Miśkiewicz, |
Język angielski: „If I were a king… Lets speculate!”– sala 108
prowadzący: mgr M. Miśkiewicz, |
Język angielski: „Scenki z brytyjskiego lotniska”- sala 108 prowadzący: mgr D. Kucharska, |
Język angielski: „Scenki z brytyjskiego lotniska”- sala 108 prowadzący: mgr D. Kucharska, |
Język angielski: „Scenki z brytyjskiego lotniska”- sala 108 prowadzący: mgr D. Kucharska, |
Język rosyjski: „Z cyrylicą na ty” sala 73
prowadząca: mgr B. Pindus |
Język rosyjski: „Z cyrylicą na ty” sala 73
prowadząca: mgr B. Pindus |
Język rosyjski: „Z cyrylicą na ty” sala 73
prowadząca: mgr B. Pindus |
Matematyka: „Matematyczne paradoksy”– sala 75
prowadzący: zespół matematyków |
Matematyka: „Matematyczne paradoksy”– sala 75
prowadzący: zespół matematyków |
Matematyka: „Matematyczne paradoksy”– sala 75
prowadzący: zespół matematyków |
Geografia: „Podróż za Koło Podbiegunowe” – sala 104
prowadząca: mgr K. Sołtys |
Geografia: „Podróż za Koło Podbiegunowe” – sala 104
prowadząca: mgr K. Sołtys |
Geografia: „Podróż za Koło Podbiegunowe” – sala 104
prowadząca: mgr K. Sołtys |
5. ROZGRYWKI SZACHOWE Z MISTRZAMI SZKOŁY – mgr T. Morawiec – sala 24;
6. KURS TAŃCA „BELGIJKI”, „CHOCOLATE” – Samorząd Uczniowski, mgr T. Morawiec, mgr D. Gawroński,
mgr T. Hodura – sala gimnastyczna;
7. KONCERT SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ROCKOWYCH – Samorząd Uczniowski, mgr T. Morawiec,
mgr D. Gawroński, mgr T. Hodura – sala gimnastyczna;
8. 11.15-11.30 WYSTĘP SZKOLNEJ DRUŻYNY CHEERLEADEREK – mgr A. Trebert – hala sportowa;
9. 11.30-12.00 MECZ POKAZOWY KLAS SPORTOWYCH – zespół trenerów – hala sportowa;
10. 9.30 – 13.00 WYSTAWY
- „Erasmus +” – program europejski– mgr A. Limbach – Sygiet – sala 108
- Wystawa fotografii „ Norwidziaka portret własny” – mgr D. Gawroński- fotogaleria „Schodami w górę”;
- „Książka z autografem” – mgr K. Bodziachowska – sala 122;
11. 10.45 – 13.00 PREZENTACJE KÓŁ, ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH W SZKOLE ORAZ ZWIEDZANIE SZKOŁY
- „Różności polonistyczne” (prezentacja konkursów, gazetki CKN, zainteresowań twórczych „Norwidziaków” itp. ) – zespół polonistów – sala 122;
- Klub Charytatywny FILOS – mgr A. Męcik – sala 62;
- Szkolna Galeria „Pestka” – mgr M. Kaleta, mgr J. Barczyńska – biblioteka szkolna – wystawa prac plastycznych;
- LOP, GLOBE – mgr B. Wcześniak – sala 96;
- Szkolne Kluby Sportowe – zespół nauczycieli wychowania fizycznego – korytarz przy hali sportowej;
- SKKT PTTK „Azymut” – mgr K. Sołtys – korytarz przed salą 104;
- Fotoklub – prezentacja studia fotograficznego – mgr D. Gawroński – wnęka przy sztandarze;
12. 10.45 -13.00 WARSZTATY EDUKACYJNE:
- EDB: Pierwsza pomoc przedmedyczna – mgr T. Morawiec– korytarz przy sali 24;
- Informatyka: Warsztaty informatyczne – dr P. Smok – sala 139;
- Warsztaty geograficzne – Olimpiada Geograficzna, Olimpiada Znajomości Afryki – mgr L. Liszczyk
sala 114;
13. 45-13.00 KAWIARENKA WIEDEŃSKA zaprasza na kawę, herbatę, czekoladę i ciasteczka – mgr H. Palicka,
mgr A. Flis-Wielgosz, mgr M. Oracz – sala 72;
14. KAWIARENKA HISTORYCZNA zaprasza na podróże w czasie „Lata dwudzieste… lata trzydzieste ”
mgr A. Grajcar, mgr D. Szajt – sala 121.
Godz. 13.00 – ZAKOŃCZENIE IMPREZY