Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy

Miło, nam poinformować, że aż czterech uczniów naszego liceum uhonorowano Nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.
Podczas uroczystości w V Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowie nagrody wręczył laureatom prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Otrzymali je:

Natalia Czerwik

Oliwia Dominiak

Anna Drynda

Filip Lorin

Adrian Nowak

Relacja i galeria tutaj.

Wszyscy na zdjęciu.

Norwidziaki na zdjęciu 🙂

„Norwidziaku, podziel się!”

Zespół Szkoły z Klasą dziękuje wszystkim członkom Norwidowskiej Społeczności, którzy przyczynili się do przeprowadzenia naszej kampanii „Norwidziaku, podziel się!”.

MIŁOŚCIĄ dzieliliśmy się, przygotowując paczki dla dzieci z Domu Dziecka, a następnie spędzając z nimi czas, a także przynosząc karmę, koce i miski dla zwierząt ze schroniska.

TALENTEM podzielili się z nami w dwóch odsłonach artystycznego stoiska: Weronika Suszek, Beata Barasińska, Julia Wróblewska, Asia Spik, Kasia Kupczak i Piotr Rudzki.

KSIĄŻKĄ i DOBRYM słowem możemy dzielić się nadal. Zachęcamy! Nie zapominajcie o naszej tablicy na wprost schodów na I piętrze i półeczce obok Patrona, na której ciągle pojawiają się nowe pozycje. Może jeszcze wybierzecie coś dla siebie na wakacje?

Dziękujemy, życzymy miłych wakacji i zachęcamy do kolejnych wspólnych działań w nowym roku szkolnym.

p. prof. Magdalena Miśkiewicz, p. prof. Ewa Konieczna i p. prof. Szymon Ziętal

XXIX Edycja Konkursu Randka z Chemią

W dniu 27 V2019 odbyła się w naszej szkole XXIX Edycja Konkursu Randka z Chemią, organizowana przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Koordynatorem konkursu w naszej szkole  była p.prof Mariola Pejas.

Uczestniczyło 39 osób z rożnych szkol ponadgimnazjalnych z Częstochowy. W konkursie brali udział nasi uczniowie.

Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!