Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie

Powołaliśmy Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie.

Chcemy łączyć absolwentów, wspierać uczniów i pielęgnować szkolne wspomnienia.

Stowarzyszenie zrzesza absolwentów:

IX Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida,

Zespołu Szkół im. Pawła Findera,

Liceum Pedagogicznego,

Zasadniczej Szkoły Chemicznej,

Technikum Chemicznego,

Liceum Zawodowego,

Medycznego Studium Zawodowego,

które prowadziły swoją działalność pod adresem: ul. Jasnogórska 8, 42-201 Częstochowa.

Więcej informacji wkrótce!

MŁODZIEŻ NORWIDA MELDUJE SIĘ W 2 LIDZE!

KS Norwid Częstochowa – grupy młodzieżowe

Nasza młodzież w dniach 24-26.04.2026 uczestniczyła w turnieju finałowym o awans do II Ligi Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który odbywał się w Słubicach. Podopieczni trenerów Piotra Lebiody i Kacpra Rukszy /absolwent IX LO/ po zaciętych pojedynkach wywalczyli upragniony awans do II Ligi.

Pierwszego dnia turnieju nasi uczniowie, nasi zawodnicy po bardzo zaciętym pojedynku pokonali, przy komplecie kibiców drużynę gospodarzy AS Słubice3:1. MVP meczu został uczeń klasy 4s Oskar Hakert.

Drugi dzień przyniósł naszym młodym siatkarzom porażkę. Ulegliśmy zespołowi BTS Willowa Bolesławiec w stosunku setów 2:3. Chłopcy zostawili na boisku dużo serca, ale to rywale byli dziś skuteczniejsi w kluczowych momentach. Zawodnikiem wyróżnionym w zespole Norwida został Antoni Wydmuch, uczeń klasy 4f.

Ostatniego dnia zawodów nasi chłopcy nie zostawili cienia wątpliwości, kto jest lepszy w pojedynku z zespołem MKS Euro-Tacho Czechowice-Dziedzice. Zwycięstwo 3:0 uplasowało nasz zespół na 1 miejscu, dając awans do drugoligowych rozgrywek prowadzonych przez PZPS.

Oznacza to także, że czekają nas derby Częstochowy!

Świętujemy awans o poziom wyżej!

Barwy Norwida reprezentowali: 3 Antoni Wydmuch /atak, ZW 2 meczu/, 5 Krzysztof Bonk /przyjęcie, MVP 3 meczu/, 6 Patryk Juszczak /rozegranie, KAPITAN/, 7 Wiktor Kluczny /środek/, 8 Oliwier Burda /rozegranie/, 10 Szymon Klimaszewski /środek/, 13 Patryk Trybalski /przyjęcie/, 14 Szymon Kupciw /przyjęcie/, 16 Bartosz Rembisz /środek/, 18 Kacper Miodek /przyjęcie/, 19 Mateusz Kiszka /środek/, 21 Oskar Kwiecień /atak/, 1 Oskar Hakert /libero, MVP 1 meczu/, 17 Tomasz Kryś /libero/, 12 Artur Sługocki /przyjęcie/, Trener 1: Piotr Lebioda, Trener 2: Kacper Ruksza.

                                                                                          Trener Piotr Lebioda

„Przyjaźń bez granic”

TV Orion – relacja

W dniach 13–21 kwietnia tego roku mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole uczestników wymiany z Niemiec.

Hasłem przewodnim naszego spotkania była „Przyjaźń bez granic”, które towarzyszyło nam podczas wszystkich wspólnych działań.

W tym czasie realizowaliśmy różnorodne projekty, rozwijając współpracę, kreatywność i wzajemne zrozumienie.

Program wymiany obejmował również wyjątkowe wyjazdy edukacyjne i integracyjne.

Odwiedziliśmy Auschwitz-Birkenau, gdzie mogliśmy wspólnie zatrzymać się nad ważną lekcją historii, a także poznawaliśmy piękno i dziedzictwo naszego regionu podczas wycieczek do Krakowa oraz Kopalni Soli w Wieliczce.

Był to czas pełen niezapomnianych chwil, nowych doświadczeń i nawiązanych przyjaźni, które – mamy nadzieję – pozostaną z nami na długo.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań!

fot: Bartosz Caban, Organizator

Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

Wielki sukces ucznia naszej szkoły w Olimpiadach Wiedzy o Unii Europejskiej.

Z radością przekazujemy informację, że uczeń klasy 2D

Krzysztof Niklasiński

uzyskał tytuł finalisty 22. olimpiady „Gwiezdny Krąg” oraz tytuł laureata 13. Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Jego wynik to efekt systematycznej pracy, determinacji oraz dużego zainteresowania tematyką europejską. Opiekunem ucznia jest p. prof. A. Grajcar.

Gratulujemy Krzysztofowi i życzymy kolejnych osiągnięć oraz dalszego rozwoju!

Olimpiada Geograficzna

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3e,

Filip Borejko

został finalistą 52. Olimpiady Geograficznej.

To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem jego ogromnej wiedzy, zaangażowania oraz pasji do geografii. Opiekunem ucznia jest p. Katarzyna Sołtys.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Finaliści XXII Regionalnego Konkursu Językoznawczego „Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie”

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy listę finalistów XXIII Regionalnego Konkursu Językoznawczego „Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie”, który odbył się 10 marca 2026 roku.

Lista finalistów w kolejności alfabetycznej:

Nikola BarwinekSP im. Orła Białego w Częstochowie
Sonia CierpiołSP im. M. Kopernika w Olszynie
Oliwier GórniakSP w Jamkach-Korzonek
Julia KamińskaSP w Konopiskach
Emma KotSP „Akademia Soward”
Antoni MajewskiSP im. T. Kościuszki w Wierzchowisku
Weronika MazikSP im. A. Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej
Lena PuchalskaSP 21 w Częstochowie
Justyna RabędaSP 49 w Częstochowie
Stanisław SmolnikSP 31 w Częstochowie
Ignacy ZłotorowiczSP im. B. Chrobrego w Częstochowie

Serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród odbędzie się na Norwidowskiej „Gali Olimpijczyków i Mistrzów”, która odbędzie się na początku czerwca. Wszyscy finaliści zostaną poinformowani o dacie wręczenia nagród.

Z serdecznościami
Organizatorzy