Podsumowanie XXIII Konkursu Dendrologicznego im. prof. Janusza Hereźniaka „Znam drzewa i krzewy”

Spread the love

11 czerwca 📆 odbyło się w naszej szkole podsumowanie XXIII Konkursu Dendrologicznego im. prof. Janusza Hereźniaka „Znam drzewa i krzewy”. 🌳 Konkurs jest organizowany przez Uniwersytet Jana długosza 🎓, Ligę ochrony Przyrody ☘️ i IX liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Częstochowie 💼 we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy 🔰 i w tym roku miał rangę wojewódzkiego. 📈

Mieliśmy przyjemność powitać w naszej szkole panią Katarzynę Śliwińską i pana dr Tomasza Łuczyńskiego z Urzędu Miasta Częstochowy 🔰, panią Marię Jasińską i pana Jerzego Suchego z Zarządu Ligii Ochrony Przyrody w Częstochowie ☘️, panią dr Barbarę Majchrzak opiekunkę merytoryczną konkursu z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie 🎓, panią Ewę Kaczmarzyk i Elżbietę Janik reprezentujące Muzeum Częstochowskie 🏦 oraz panią Aleksandrę Krawczyk z RODN WOM 🏢, nagrodzonych uczniów wraz z nauczycielami oraz rodzicami. ✨ W spotkaniu uczestniczyły także pani dr Agnieszka Owczarek wicedyrektorka IX LO im C. K. Norwida oraz pani Renata Stencel nauczycielka biologii w naszym liceum. 🤍💙

Tegorocznymi laureatami zostali:

Łukasz Kozuch uczeń IX LO im. C.K. Norwida – miejsce I 🥇

Maja Osuchowska uczennica szkoły podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II – miejsce II 🥈

Aleksandra Smaga uczennica I LO im. Juliusza Słowackiego – miejsce II 🥈

Oliwia Lisowską uczennica IX LO im. C. K. Norwida – miejsce II 🥈

Natalia Kowalczyk uczennica IX LO im. C. K. Norwida – miejsce III. 🥉

W kategorii „najlepsza drużyna” 👥 zwyciężył zespół z IX LO im. C. K. Norwida w składzie:

Łukasz Kozuch, Oliwia Lisowska, Natalia Kowalczyk, Jakub Taranek, Kacper Karoń. 🏆

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy gościom i wszystkim uczestnikom konkursu. 🥳