Życzenia dla absolwentów i maturzystów

Spread the love

Szanowni absolwenci, drodzy uczniowie, zacna młodzieży!

Nadszedł dzień, na który czekaliście przez wiele lat. Dzień, dla którego świętowania poświęciliście ogromną ilość czasu, energii i zaangażowania. Dzień, którego dotrwanie kosztowało was wiele stresów i poświęceń. Ale jednocześnie dzień będący potwierdzeniem Waszych wysiłków, poświęceń i determinacji. Byliście zobowiązani do wykonywania różnych, czasem bardzo uciążliwych zadań, przechodziliście przez trudne egzaminy, przeżywaliście sukcesy i rozczarowania. Ale cel był niezwykle ważny –   zdobyć wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam na dalszy rozwój i osiągnięcie – a w każdym razie uprawdopodobnienie – sukcesu i powodzenia w życiu zawodowym. Co z tym zasobem zrobicie – zależy głównie od Was. Na razie osiągnęliście to, co dzisiaj celebrujemy – ukończenie szkoły średniej i możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Jestem przekonany, że każdy z Was ma swoje cele, marzenia i ambicje, które chce zrealizować w życiu. Niezależnie od tego, czy chcecie kontynuować naukę w szkole wyższej, czy rozpoczynacie pracę, ważne jest, abyście pamiętali, że jesteście zdolni i macie potencjał, aby osiągnąć swoje cele.

Wiem, że przyszłość może wydawać się niepewna i pełna wyzwań, ale jestem przekonany, że jesteście na to gotowi. Wasze doświadczenie w szkole, zdobyta wiedza i umiejętności, oraz Wasza wytrwałość, determinacja i odporność, sprawią, że osiągniecie swoje cele. A w każdym razie macie ku temu wszelkie dane… Pamiętajcie jednak, że Wasza wiedza i umiejętności są jedynie punktem wyjścia, a prawdziwy sukces zależy od Waszej ciężkiej pracy, determinacji i umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków. Że nie ma rzeczy niemożliwych, nie ma celów nie do osiągnięcia. Bądźcie tylko ambitni, śmiało podążajcie za swoimi marzeniami, a na drodze do ich osiągnięcia nie dajcie się pokonać trudnościom. Nie traćcie czasu na narzekanie, zawsze bądźcie pozytywni i dążcie do celu. Nieustannie rozwijajcie się, uczcie się nowych rzeczy i szukajcie swojej pasji. I zawsze pamiętajcie, że największe osiągnięcia wymagają największego wysiłku.

Chciałbym Wam również podziękować za to, że byliście częścią naszej społeczności szkolnej. Wasze zaangażowanie, entuzjazm i pozytywne podejście do nauki inspirowały innych i przyczyniały się do sukcesów całej szkoły. Życzę Wam powodzenia i sukcesów w przyszłości oraz abyście zawsze pamiętali o swoich korzeniach i wartościach, które zdobyliście w szkole.

Jeszcze raz gratuluję Wam ukończenia szkoły średniej. Z całego serca życzę Wam udanych egzaminów maturalnych, sukcesów i powodzenia w życiu oraz radości i spełnienia marzeń. Niech Wasze ambicje i pozytywne nastawienie przyciągają pozytywną energię. Wierzę, że Wasza determinacja i wytrwałość doprowadzą Was tam, gdzie chcecie być.

Powodzenia

Rafał Piotrowski

Naczelnik Wydziału Edukacji