Filologia germańska UJD w Częstochowie – owocna współpraca

Spread the love

Miło nam poinformować o kolejnym etapie naszych działań we współpracy z wykładowcami i studentami filologii germańskiej Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, dotyczących 500-setnej rocznicy śmierci Johannesa Reuchlina (1455-1522) – wybitnego niemieckiego humanisty, językoznawcy i myśliciela z Pforzheim – miasta partnerskiego Częstochowy.
27 października uczniowie naszej szkoły : Marzena Rykała, Anna Kowalik, Kalina Kozieł , Krzysztof Izydorczyk ( kl. 2d), oraz Adrianna Niewiadomska ( kl.1d) wraz z nauczycielem języka niemieckiego – Panią Anetą Flis-Wielgosz wzięli udział w warsztatach językowych, których celem była aktywna i twórcza refleksja nad wartościami humanizmu i ich obecnością w codziennym życiu.
Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom tego przedsięwzięcia – Pani dr Beacie Rusek i Pani dr hab. Joannie Ławnikowskiej – Koper – wykładowcom filologii germańskiej Uniwersytetu Jana Długosza, które z wielkim zaangażowaniem i w serdecznej atmosferze pomogły nam zgłębiać wartości humanizmu i zachęcać do nieustannego propagowania ich w codziennym życiu.
                                   p. prof. Aneta Flis- Wielgosz