Podsumowanie III Turnieju translatorskiego

10 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie III Turnieju Sienkiewicz konta Norwid, w którym uczniowie podjęli wyzwanie przetłumaczenia fragmentu prozy Pani prof. Katarzyny Bodziachowskiej z książki pt. Jacek Malczewski „zaklęty u źródła…”. Gratulujemy wszystkim młodym Tłumaczom, a szczególnie Zwycięzcom Turnieju. 

Jury: mgr Ewa Konieczna z IX LO, mgr Magdalena Miśkiewicz z IX LO, mgr Aneta Dawidowicz-Sieradzka z IV LO, mgr Agnieszka Sokołowska z IV LO i niezależny ekspert językowy Glenn Standish z International House Toruń 

I miejsce: Mateusz Maciąg z IX LO

II miejsce: Małgorzata Kula z IX LO 

III miejsce: Jakub Kowal z IV LO 

IV miejsce: Szymon Utrata z IV LO 

Wyróżnienia: Maja Czarnuch, Aleksandra Sterczewska, Krystian Jeziorek, Mikołaj Fałowski. 

Dziękujemy Dyrekcji IX LO I IV LO, a także sponsorom i darczyńcom nagród: p. Katarzynie Bodziachowskiej, która podarowała swoją książkę Zwycięzcy i pamiątkowe notesy i długopisy wyróżnionym Uczniom oraz firmie serwis-ksero, która ufundowała książki w języku angielskim dla Zwycięzców konkursu. 

Dziękujemy Panu Glennowi Standishowi za pracę w jury i uzasadnienie werdyktu w przemówieniu do Uczestników Konkursu. 

Dziękujemy także naszemu sponsorowi za ciasteczka oraz Kawiarence Dziewiątka za herbatę. 

Życzymy dalszej radości z odkrywania języka angielskiego i innych języków.

Projekt społeczny return help;

Uczniowie Naszej szkoły biorą udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Na stronie internetowej https://returnhelp.pl znajduję forum, na którym można otrzymać pomóc w dziedzinie programowania Znajduję się tam również biblioteka algorytmów w języku C++, dzięki której można zdobyć praktyczną wiedzę z tego zakresu. Znajduję się tam również kurs podstaw z Excela i Accessa. Zapraszamy serdecznie!

Be First To Translate

Drodzy Uczniowie! Zbliża się wiosna, a z nią… wyzwanie translatorskie!

W kolejnej już edycji konkursu Be First To Translate możecie zostać pierwszymi tłumaczami prozy Pani Profesor Katarzyny Bodziachowskej.

Tych z Was, którzy chcą stanąć w translatorskie szranki z Sienkiewiczakami prosimy o zapisanie się u swoich Anglistów do czwartku w tym tygodniu.

Konkurs odbędzie się stacjonarnie, w naszej szkole, w piątek 22 marca 2024 na 5 godzinie lekcyjnej w Auli. Prosimy bardzo o przybycie na początku przerwy, o godzinie 11:40.   

Wasze translatorskie próby zostaną z pewnością docenione nie tylko przez komisję konkursową, ale także przez Waszych Anglistów. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe, honory i oczywiście sława.  

Zachęcamy!

prof. Miśkiewicz, prof. Konieczna oraz prof. Dawidowicz-Sieradzka z IV LO

Sukces anglojęzycznego teatru

Z dumą ogłaszamy, że

Zespół Teatralny w składzie: Mikołaj Bączkowski, Maja Cierpiał, Nadia Haber, Marta Kamińska, Kacper Karoń, Natalia Kowalczyk, Nikola Nowak, Agata Pacud, Emilia Sikora, Aleksandra Szymonik, Daniel Tomalski, Piotr Włodarczyk-Działkowski,

prowadzony przez p. prof. Ewę Konieczną i p. prof. Magdalenę Miśkiewicz

wywalczył drugie miejsce w powiatowym konkursie teatrów w języku angielskim w zespole szkół im. B. Prusa.

Gratulujemy naszym aktorom i życzymy kolejnych wspaniałych występów i radości  z rozwijania talentów aktorskich i językowych!

Olimpiada Języka Angielskiego Politechniki Łódzkiej

Drodzy Uczniowie! Olimpiada Języka Angielskiego Politechniki Łódzkiej odbędzie się już w najbliższy piątek, 15. marca 2024 o godz 8.50 w sali 85. By móc wziąć udział w Olimpiadzie, każdy uczestnik musi wraz z Rodzicami lub Opiekunami wypełnić i wysłać online Dokument Rodo, dostępny u Waszych Anglistów, na classroomie Olimpiady i pod tym linkiem https://www.cj.p.lodz.pl/biezaca-edycja/na-biezaco/terminarz-5

Ostateczny termin wypełnienia dokumentu to czwartek. W razie pytań, kierujcie się do Pani prof. Magdaleny Miśkiewicz. Powodzenia życzy Zespół Anglistów.

Plebiscyt Edukacyjny

26 lutego 2024 roku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród Plebiscytu Edukacyjnego „Dziennika Zachodniego. 

Wydarzenie miało miejsce w Chorzowskim Skansenie. Nauczyciel naszej szkoły p. prof. Renata Malinowska zajęła II miejsce w kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej w województwie śląskim oraz I miejsce w tej kategorii w Częstochowie.

WIĘCEJ INFORMACJI I GALERIA ZDJĘĆ

GRATULUJEMY!

XXI Regionalny Konkurs Językoznawczy „Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie”

IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie

ogłasza

XXI Regionalny Konkurs Językoznawczy

„Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie”

  • Konkurs dedykowany jest starszym uczniom szkoły podstawowej (klas VII, VIII).
  • Celem konkursu jest podnoszenie świadomości językowej i popularyzacja poprawnej polszczyzny.
  • Patronat nad konkursem obejmie Kuratorium Oświaty w Katowicach z delegaturą w Częstochowie.

DOKŁADNE INFORMACJE SĄ DOSTĘPNE TUTAJ.