Patronat Uniwersytetu Łódzkiego nad klasami humanistycznymi w Norwidzie

Z wielką radością informujemy, że

Wydział Filozoficzno – Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego 

objął swym patronatem klasy humanistyczne w

IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie.

4 kwietnia 2019 r. pod umową o współpracy podpisy złożyli dyrektor szkoły, mgr Krzysztof Wachowiak i prodziekan WF-H UŁ ds. nauczania, prof. Marek Gensler. Odpowiadać za wdrażanie postanowień porozumienia będą: mgr Dorota Szajt (IX LO) i dr Bartosz Kałużny (WF-H UŁ).

Uroczystemu podpisaniu umowy towarzyszył wykład merytoryczny „Etnoarcheologia pamięci. Krajobraz kulturowy Jury Krakowsko-Częstochowskiej”, który poprowadzili: dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ) i dr Olgierd Ławrynowicz (Instytut Archeologii UŁ).

 

Częstochowskie Pojedynki Programistyczne

Zakończyły się, rozgrywane po raz pierwszy Częstochowskie Pojedynki Programistyczne, których organizatorami są IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Częstochowie i Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, a sponsorami ZF Poland IT Center oraz ExactSystem.
Konkurs przeprowadzony został w trzech zdalnych rundach.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Europie: „My w Europie”

W dniu 5 kwietnia 2019 roku, odbył się

finał dwunastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Europie: „My w Europie,

którego organizatorem jest Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego i XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klasy III E Kacper Kret i Michał Borkowski uzyskali tytuł Laureata, zajmując drugie i trzecie miejsce. 

Opiekun – T. Morawiec.

GRATULUJEMY!

Ogłosznie – warsztaty w ZF

Warsztaty informatyczne w firmie ZF!!

W związku z trwającym strajkiem nauczycieli planowane na dzień 10-04-2019 warsztaty informatyczne w firmie ZF zostały przełożone na inny termin.
Termin zajęć zostanie uzgodniony w innym terminie.

Piotr Smok

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

Dyrekcja  IX Liceum Ogólnokształcącego  im.C.K.Norwida w Częstochowie  informuje, że od dnia 08.04.2019r. zaplanowany  jest strajk  nauczycieli.
W związku z powyższym , w  szczególnych przypadkach , kiedy rodzice nie będą  w stanie zapewnić opieki , szkoła zadba o opiekę nad uczniami .

Dyrektor szkoły

Krzysztof Wachowiak