Dni otwarte 2019

Spread the love

PLAN DNIA OTWARTEGO
W  IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. C. K. NORWIDA
w Częstochowie

30 marca 2019 r. (sobota) godz. 9.30 – 13.00

1. 9.30 -9.45 – hala sportowa

  • Powitanie gości – Dyrektor Szkoły – mgr K. Wachowiak, Samorząd Uczniowski;
  • Przedstawienie planu dnia, informacja o lekcjach otwartych, prezentacjach kół i organizacji – mgr B. Michalak;

2. 9.45 – 10.15– (hala sportowa) program artystyczny

  • Występ solistów i chóru – mgr A. Strzelczyk;
  • Występ szkolnej orkiestry dętej – mgr M. Piątek, mgr T. Tomecki
  • „Rok w Norwidzie” – fotoprezentacja multimedialna –  mgr A. Wrona;

3. 10.30 -10.50  Prezentacja multimedialna „Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020”- kl. III-gimnazjum – aula
11.10–11.30 Prezentacja multimedialna „Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020”- kl. VIII-szkoła podstawowa mgr B. Michalak – aula

4. 9.30 -13.00 – PUNKTY INFORMACYJNE

  • Stoisko reklamowe przy wejściu do hali sportowej – foldery reklamowe o szkole i kierunkach kształcenia, plan dnia otwartego mgr M. Pejas;
  • Stoisko reklamowe przy wejściu do szkoły –  foldery reklamowe o szkole i kierunkach kształcenia, plan dnia otwartego
    mgr J. Kotas;
  • Punkt informacyjny – rekrutacja – mgr J. Barczyńska, mgr M. Dzilińska – biblioteka;
  • Punkt informacyjny – olimpiady i konkursy przedmiotowe – mgr I. Maras – sala 114;
  • Punkt informacyjny – „Drzwi otwarte u pedagoga szkolnego” – mgr A. Wrona – sala147;
  • Punkt informacyjny przygotowany przez uczniów „Tajemnice Norwida” – Samorząd Uczniowski – sala 79;
    mgr T. Hodura, mgr T. Morawiec, mgr D. Gawroński;
  • Punkt informacyjny o otwieranych klasach prezentowany przez przedstawicieli poszczególnych klasSamorząd Uczniowski – sala 79 ; mgr T. Hodura, mgr T. Morawiec, mgr D. Gawroński;
  • Punkt informacyjny – klasy sportowe i ich sukcesy – mgr L. Hudziak, mgr R. Panas, mgr J. Oczko – korytarz przy hali sportowej, sala 85;
  • Punkt informacyjny – coroczne międzynarodowe seminaria w Bad Marienberg –  p. H. Palicka – sala 72;
  • 11.00 – 12.00 – Spotkanie informacyjne z rodzicami uczniów III kl. gimnazjum i VIII kl. szkoły podstawowej dotyczące rekrutacji, oferty edukacyjnej szkoły na rok 2019/2020 –  mgr A. Nowak – czytelnia – sala 69;

5. LEKCJE OTWARTE

10.55 – 11.25 – I tura 11.35– 12.05 – II tura 12.15-12.45-III tura
Biologia: Botanika pod mikroskopem – sala 106

prowadzący: zespół biologów

Biologia: Botanika pod mikroskopem – sala 106

prowadzący: zespół biologów

Biologia: Botanika pod mikroskopem – sala 106

prowadzący: zespół biologów

Chemia: „Pokaz doświadczeń chemicznych” – sala 131

prowadzący: mgr U. Kurek,

mgr R. Gawron

Chemia: „Pokaz doświadczeń chemicznych” – sala 131

prowadzący: mgr U. Kurek,

mgr R. Gawron

Chemia: „Pokaz doświadczeń chemicznych” – sala 131

prowadzący: mgr U. Kurek,

mgr R. Gawron

Fizyka: „Ciekawostki w fizyce i astronomii”- quiz fizyczny – sala 63prowadzący: mgr T. Turek,
mgr R. Wojtania
Fizyka: „Ciekawostki w fizyce i astronomii”- quiz fizyczny – sala 63prowadzący: mgr T. Turek,
mgr R. Wojtania
Fizyka: „Ciekawostki w fizyce i astronomii”- quiz fizyczny – sala 63prowadzący: mgr T. Turek,
mgr R. Wojtania
Historia: „Historia na wesoło„
– quizy i konkursy historyczne – sala 99 prowadzący: zespół historyków
Historia: „Historia na wesoło„
– quizy i konkursy historyczne – sala 99 prowadzący: zespół historyków
 Historia: „Historia na wesoło„
– quizy i konkursy historyczne – sala 99 prowadzący: zespół historyków
Język francuski: „Pourquoi  le francais?” sala 107

prowadząca: mgr M. Pietrzak

Język francuski: „Pourquoi  le francais?” sala 107

prowadząca: mgr M. Pietrzak

Język francuski: „Pourquoi  le francais?” sala 107

prowadząca: mgr M. Pietrzak

Język angielski: „If I were a king… Lets speculate!”-sala 108

prowadzące: mgr A. Limbach – Sygiet, mgr E. Konieczna

Język angielski: „If I were a king… Lets speculate!”-sala 108

prowadzące: mgr A. Limbach – Sygiet, mgr E. Konieczna

Język angielski: „If I were a king… Lets speculate!”-sala 108

prowadzące: mgr A. Limbach – Sygiet, mgr E. Konieczna

Geografia: „Kręgi kulturowe świata” – sala 104

prowadząca: mgr K. Sołtys

Geografia: „Kręgi kulturowe świata” – sala 104

prowadząca: mgr K. Sołtys

Geografia: „Kręgi kulturowe świata” – sala 104

prowadząca: mgr K. Sołtys

Język rosyjski: „Z cyrylicą na Ty”sala 73

prowadząca: mgr B. Pindus

Język rosyjski: „Z cyrylicą na Ty”sala 73

prowadząca: mgr B. Pindus

Język rosyjski: „Z cyrylicą na Ty”sala 73

prowadząca: mgr B. Pindus

Matematyka: „Matematyka
w pigułce”
– sala 75 prowadzący: mgr D. Surmacka,mgr M. Całkiewicz, mgr I. Maras,mgr J. Ponchała
Matematyka: „Matematyka
w pigułce”
– sala 75 prowadzący: mgr D. Surmacka,mgr M. Całkiewicz, mgr I. Maras,mgr J. Ponchała
Matematyka: „Matematyka
w pigułce”
– sala 75 prowadzący: mgr D. Surmacka,mgr M. Całkiewicz, mgr I. Maras,mgr J. Ponchała

6. ROZGRYWKI SZACHOWE Z MISTRZAMI SZKOŁY mgr T. Morawiec – sala 20;

7. KURS TAŃCA „BELGIJKI”, „CHOCOLATE” Samorząd Uczniowski, mgr T. Morawiec, mgr D. Gawroński, mgr T. Hodura  – mała sala gimnastyczna;

8. 11.00-12.30  TEATR SZKOLNY „VERBUM” ZAPRASZA NA SPEKTAKL A to Polska właśnie…”  – mgr K. Bodziachowska – wnęka przy małej sali gimnastycznej;

9. 11.30-12.00  MECZ POKAZOWY KADETKI – KLASA I SPORTOWA mgr A. Krzyczmonik – hala sportowa;

10. 11.15-11.30 WYSTĘP SZKOLNEJ DRUŻYNY CHEERLEADEREK – mgr A. Trebert – hala sportowa;

11. 9.30 – 13.00  WYSTAWY

  • „Erasmus +” – program europejski na lata 2014/2020 – mgr Grzelińska- Grądys, mgr I. Gawryś – sala 108
  • Wystawa fotografii „ Norwidziaka portret własny” – mgr D. Gawroński- fotogaleria „Schodami w górę”;
  • „Książka z autografem” – mgr K. Bodziachowska – sala 71;
  • „Wiara dzisiaj” – mgr M. Sawicka, ks. W. Radoliński – sala 17;

12. 10.45 – 13.00 PREZENTACJE KÓŁ, ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH W SZKOLE ORAZ ZWIEDZANIE SZKOŁY

  • „Różności polonistyczne” (prezentacja konkursów, gazetki CKN, zainteresowań twórczych „Norwidziaków” itp. )– zespół polonistów – sala 71;
  • Klub Charytatywny FILOS – mgr A. Męcik – sala 122;
  • Szkolna Galeria „Pestka” – mgr M. Kaleta, mgr J. Barczyńska – biblioteka szkolna – wystawa prac plastycznych;
  • LOP, GLOBE – mgr B. Wcześniak – sala 106;
  • Szkolne Kluby Sportowe – zespół nauczycieli wychowania fizycznego – korytarz przy hali sportowej;
  • SKKT PTTK „Azymut” – mgr K. Sołtys korytarz przed salą 104;
  • Fotoklub – prezentacja studia fotograficznego – mgr D. Gawroński – wnęka przy sztandarze;

13. 10.45 -13.00  WARSZTATY EDUKACYJNE:

  • EDB: Pierwsza pomoc przedmedyczna – mgr T. Morawiec– korytarz przy sali 20;
  • Informatyka: Warsztaty informatyczne – dr P. Smok – sala 139

14. 10.45-13.00 KAWIARENKA zaprasza na kawę, herbatę, czekoladę i ciasteczka – mgr H. Palicka,

mgr A. Flis-Wielgosz – sala 72;

 Godz. 13.00 –  ZAKOŃCZENIE IMPREZY