Reprezentanci Norwida w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Spread the love

27 września odbył się Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dwóch uczniów naszej szkoły oraz członków prezydium Samorządu Uczniowskiego – Weronika Kątny oraz Kacper Kret – wzięło udział w obradach młodego parlamentu w sali posiedzeń w gmachuSejmu.

Aby wziąć udział w SDiM XXIV Kadencji należało zrealizować projekt edukacyjny, skupiający się na historii polskiego parlamentu po odzyskaniu niepodległości oraz na wybitnych postaciach, które przyczyniły się do odbudowy Polski po 123 latach zaborów.

Udział w sesji SDiM był ogromnym doświadczeniem dla naszych uczniów. Nasi młodzi posłowie mieli okazję porozmawiać o naszej ojczyźnie z wicemarszałkami Sejmu, Rzecznikiem Praw Dziecka oraz z wieloma innymi osobami, które mają wpływ na codzienne życie Polaków.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!