Sportowe podsumowanie roku

Spread the love

Rok szkolny powoli dobiega końca. Wobec tego warto podsumować sportowe osiągnięcia naszych uczniów.

Wrzesień to doskonałe otwarcie przedstawicieli Królowej Sportu – lekkiej atletyki. Dziewczyny wygrały Szkolną Ligę Lekkoatletyczną, natomiast chłopcy zajęli trzecie miejsce. Tego, jak silna jest żeńska ekipa mogliśmy doświadczyć podczas Finału Wojewódzkiego wymienionej imprezy, gdzie dziewczyny zajęły bardzo wysokie piąte miejsce.
Nasze zawodniczki mogły jeszcze raz udowodnić swoje umiejętności podczas sztafetowych biegów przełajowych. Co prawda w Częstochowie dziewczyny zajęły drugie miejsce, ale już w zawodach rejonowych zdeklasowały wszystkie rywalki tym samym awansując do Finału Wojewódzkiego.
Październik oraz listopad to miesiące gdzie startowały gry drużynowe. Po wielu pasjonujących meczach mogliśmy cieszyć się z pierwszego miejsca piłkarek oraz piłkarzy ręcznych, pierwszego miejsca siatkarek oraz siatkarzy oraz pierwszego miejsca koszykarzy. Piłkarki dołożyły do kolekcji swoich osiągnięć tryumf w zawodach półfinału województwa śląskiego. Natomiast ze zmiennym szczęściem startowali pozostali. Koszykarze zajęli drugie miejsce w wojewódzkim półfinale.Ich wynik powtórzyli piłkarze ręczni. Trapione kontuzjami siatkarki zajęły miejsce czwarte, natomiast siatkarze podobnie jak nasze szczypiornistki wygrali swoje zawody półfinałowe.W finale wojewódzkim piłkarki ręczne ostatecznie zajęły czwarte miejsce, co i tak jest bardzo dobrym osiągnięciem naszych dziewczyn.
W pozostałych dyscyplinach sportowych też zanotowaliśmy bardzo dobre rezultaty.
Nasze łyżwiarki zdobyły mistrzostwo Częstochowy, pływaczki zajęły drugie miejsce w Częstochowie. Zajmowaliśmy też wysokie miejsca w zawodach pierwszej pomocy oraz zawodach szachowych. Wiosna to tryumf dziewczyn grających w badminton. Powtórzenie sukcesu w zawodach półfinału województwa śląskiego i wywalczenie brązowego medalu podczas Finału Wojewódzkiego to pierwszy, historyczny medal w tej dyscyplinie sportu.

W oczekiwaniu na wyniki siatkarzy plażowych, którzy wygrali mistrzostwo Częstochowy i awansowali do Finału Wojewódzkiego możemy już dziś śmiało stwierdzić, że ten rok był jednym z lepszych w historii szkoły, a o naszej placówce słychać było na wielu obiektach i boiskach sportowych całego województwa śląskiego.

p. prof. D. Gawroński