Reprezentanci Norwida w Sejmie Dzieci i Młodzieży

27 września odbył się Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dwóch uczniów naszej szkoły oraz członków prezydium Samorządu Uczniowskiego – Weronika Kątny oraz Kacper Kret – wzięło udział w obradach młodego parlamentu w sali posiedzeń w gmachuSejmu.

Aby wziąć udział w SDiM XXIV Kadencji należało zrealizować projekt edukacyjny, skupiający się na historii polskiego parlamentu po odzyskaniu niepodległości oraz na wybitnych postaciach, które przyczyniły się do odbudowy Polski po 123 latach zaborów.

Udział w sesji SDiM był ogromnym doświadczeniem dla naszych uczniów. Nasi młodzi posłowie mieli okazję porozmawiać o naszej ojczyźnie z wicemarszałkami Sejmu, Rzecznikiem Praw Dziecka oraz z wieloma innymi osobami, które mają wpływ na codzienne życie Polaków.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces naszego Ucznia!

Uczeń klasy 1G, Kuba Gutowski  jest vice mistrzem Polski strefy Południowej w Motocrossie (do lat 19).

Odbyło się siedem rund po 2 wyścigi nadzorowane przez Polski Związek Motorowy. Na ostatniej w Dębskiej Woli 30.09.2018 rozdano puchary oraz medale.

Gratulujemy!

Wystawa

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę prac plastycznych Aleksandry Konopki z klasy Ia.

Są to rysunki – portrety wykonane ołówkiem.

V Memoriał im. Jana Wrzoska

W dniu 5 października 2018 roku, odbył się V Memoriał im. Jana Wrzoska w strzelaniu pneumatycznym, w Kłomnicach.

Organizatorem zawodów sportowych było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice, wsparte przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że

pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III C Dawid Topolski

który w kwalifikacji ogólnej otrzymał największą ilość trafień do tarczy z karabinu pneumatycznego.

Gratulujemy!

p. prof. T. Morawiec 

Dzień Olimpijski w Norwidzie

W piątek w naszej szkole promowaliśmy olimpiady przedmiotowe 😁 uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali stoiska, na których każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć o specyfice każdej z olimpiad.

Krótka fotorelacja znajduje się na profilu szkoły na facebooku TUTAJ

 

Wielcy Polacy

Bronisław Czech
Urodził się 25 lipca 1908 w Zakopanem, a zmarł 5 czerwca 1944 w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Najwszechstronniejszy polski narciarz okresu międzywojennego, trzykrotny olimpijczyk, , ratownik górski, instruktor narciarski i szybowcowy. W czasie wojny działał jako kurier na Węgrzech.