Parlament Dzieci i Młodzieży

1 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się I Posiedzenie Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Posłem reprezentującym województwo śląskie został uczeń klasy IIe – Kacper Kret.
Parlament Dzieci i Młodzieży zgromadził ponad 300 reprezentantów wybranych z terenu całego kraju, którzy mogli obradować nad wcześniej przygotowaną przez nich uchwałą. Obrady młodego parlamentu odwiedzili dorośli posłowie na Sejm VIII kadencji, wicemarszałkowie Sejmu oraz Rzecznik Praw Dziecka.

W obecności ważnych osobistości Kacper wygłosił swoje przemówienie, w którym zwrócił uwagę na fakt, że młodzi ludzie powinni mieć większy wpływ na losy naszego kraju. Ponadto zaproponował, aby młody parlament zorganizował wydarzenie, podczas którego młodzież będzie mogła świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w aktywnym działaniu dla polskiej młodzieży.

 

POMAGAMY

Samorząd Uczniowski oraz Szkolna Rada Wolontariatu poszukują chętnych osób z klas pierwszych oraz klas drugich, które pomogą jako wolontariusze przy stworzeniu protezy ręki dla 4-letniego chłopca z Częstochowy.
 
Wolontariusze będą mieli stały kontakt z chłopcem oraz z lekarzem Krzysztofem Grandysem pracującym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
Jest to innowacyjny projekt pod nazwą e-Nable, polegający na wydrukowaniu protezy na drukarce 3D.
 
Z góry dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc w tej szlachetnej i charytatywnej akcji.
 
Więcej informacji na stronie www.e-nable.pl oraz u Kacpra Kreta i prof. Tomasza Hodury.

Kolejny sukces – Olimpiada Literatury Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły zostały zakwalifikowane do etapu okręgowego Olimpiady Literatury Języka Polskiego.

Uczennice to:
Zuzanna Rakowska (klasa 2 e) oraz Małgorzata Halemska (klasa 3 e) – opiekun pani prof. Małgorzata Świerczyńska

a także

Martyna Rejczak (klasa 2 e) – opiekun pani prof. Jagoda Kotas.

 

Uczennicom i opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

XIV Kolejka spotkań I ligi siatkówki mężczyzn!

Ostatnia okazja w tym roku kalendarzowym, aby zobaczyć drużynę Exact Systems Norwida w roli gospodarza.
W najbliższą sobotę 16.12 o godz. 17:00 podejmujemy u siebie drużynę MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych .
Zapraszamy Was gorąco na to spotkanie!!!
Nasi zawodnicy czekają na Wasz doping!!!

Wstęp na halę od godz. 16:00

Przypominamy, że wśród wszystkich którzy zakupią bilet, rozlosujemy BONY UPOMINKOWE o wartości 129,00 zł ufundowane przez Planet Fitness Club!!!

Sukces naszych tancerzy

W miniony weekend w Mistrzostwach Polski w tańcach latynoamerykańskich w Lublinie absolwent naszej szkoły Konrad Kowalczyk oraz uczennica klasy 2B Wiktoria Środa wywalczyli 7 miejsce, tuż za Wielkim Finałem w kategorii młodzież starsza.
Gratulujemy!

XI kolejka spotkań I ligi mężczyzn!

Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na kolejną dawkę sportowych emocji – w piątkowy wieczór podopieczni Radosława Panasa zmierza się z zajmująca 5 miejsce w tabeli drużyną z Siedlec! Oba zespoły dzieli zaledwie 1 punkt, co może skutkować świetnym widowiskiem – każdy będzie walczył o punkty!
Niezwykle ciekawie zapowiada się cała 11 kolejka I ligi mężczyzn, przy obecnej sytuacji w tabeli dla zespołów z pierwszej ósemki, każdy punkt jest na wagę złota.

Bilety na mecz do nabycia w dniu 1.12.2017 od godz. 18:00, a początek spotkania już w piątek o godz. 19:00