Sukces naszego Ucznia!

Uczeń klasy 1G, Kuba Gutowski  jest vice mistrzem Polski strefy Południowej w Motocrossie (do lat 19).

Odbyło się siedem rund po 2 wyścigi nadzorowane przez Polski Związek Motorowy. Na ostatniej w Dębskiej Woli 30.09.2018 rozdano puchary oraz medale.

Gratulujemy!

Wystawa

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę prac plastycznych Aleksandry Konopki z klasy Ia.

Są to rysunki – portrety wykonane ołówkiem.

V Memoriał im. Jana Wrzoska

W dniu 5 października 2018 roku, odbył się V Memoriał im. Jana Wrzoska w strzelaniu pneumatycznym, w Kłomnicach.

Organizatorem zawodów sportowych było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice, wsparte przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że

pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III C Dawid Topolski

który w kwalifikacji ogólnej otrzymał największą ilość trafień do tarczy z karabinu pneumatycznego.

Gratulujemy!

p. prof. T. Morawiec 

Wielcy Polacy

Bronisław Czech
Urodził się 25 lipca 1908 w Zakopanem, a zmarł 5 czerwca 1944 w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Najwszechstronniejszy polski narciarz okresu międzywojennego, trzykrotny olimpijczyk, , ratownik górski, instruktor narciarski i szybowcowy. W czasie wojny działał jako kurier na Węgrzech.

Wielcy Polacy

Helena Marusarzówna
Urodziła się 17 stycznia 1918 w Zakopanem, a zmarła 12 września 1941. Mistrzyni sportów narciarskich, kurier tatrzański, żołnierz ZWZ-Armii Krajowej.

Wielcy Polacy

Stanisław Marusarz
Urodził się 18 czerwca 1913 w Zakopanem, a zmarł 29 października 1993. Wicemistrz świata w skokach narciarskich, dwuboista i alpejczyk, czterokrotny olimpijczyk, był słynnym kurierem tatrzańskim. Przeprowadzał ludzi i przenosił materiały konspiracyjne przez tzw. zieloną granicę.

Wielcy Polacy

INNI SŁYNNI KURIERZY CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ
Jan Karski
Właściwie Jan Romuald Kozielewski, pseudonim „Witold” urodził się 24 czerwca 1914 w Łodzi, a zmarł 13 lipca 2000 w Waszyngtonie. Był kurierem Polskiego Państwa Podziemnego. Przewoził tajne instrukcje i rozkazy do polskiego rządu na uchodźstwie we Francji i Wielkiej Brytanii.