Częstochowskie Pojedynki Programistyczne

Zakończyły się, rozgrywane po raz pierwszy Częstochowskie Pojedynki Programistyczne, których organizatorami są IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Częstochowie i Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, a sponsorami ZF Poland IT Center oraz ExactSystem.
Konkurs przeprowadzony został w trzech zdalnych rundach.

Czytaj dalej

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

Dyrekcja  IX Liceum Ogólnokształcącego  im.C.K.Norwida w Częstochowie  informuje, że od dnia 08.04.2019r. zaplanowany  jest strajk  nauczycieli.
W związku z powyższym , w  szczególnych przypadkach , kiedy rodzice nie będą  w stanie zapewnić opieki , szkoła zadba o opiekę nad uczniami .

Dyrektor szkoły

Krzysztof Wachowiak

Matematyka w praktyce – Częstochowa 2019

26.02.2019 r. rozpoczęła się XX edycja Powiatowego Konkursu “Matematyka w praktyce – Częstochowa 2019”.
Konkurs jest organizowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Częstochowie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Częstochowie, pod patronatem Instytutu Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Opiekę naukową nad konkursem sprawuje dr hab. prof. UJD Grażyna Rygał.
Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży zamiłowania do matematyki oraz doskonalenie umiejętności zastosowania wiedzy w zadaniach praktycznych.
Konkurs kierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.
Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w Regulaminie, zamieszczonym na stronie www.mwp.czest.pl. Tam również udostępnione są zadania I etapu.
Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie.

Ranking Perspektyw 2019

Norwid zajmuje miejsce w ścisłej czołówce  najlepszych częstochowskich liceów.
Potwierdza to kolejny  Ranking Liceów Perspektywy 2019.

Ponadto, nasza szkoła uzyskała najlepszą w mieście lokatę
w Rankingu Szkół Olimpijskich 2019.

Wysoki poziom edukacji w Norwidzie jest efektem
współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców.

Pracujemy i rozwijamy się dalej!

Warsztaty w ZF i sukces naszych uczniów

W zorganizowanych już po raz drugi przez Centrum Informatyczne ZF (znane dawniej jako TRW) warsztatach z programowania w Unity + VR  dla czterech szkół częstochowskich udział  wzięli nasi  uczniowie z klasy 1c: Cezary Czubała, Dawid Skowronek i Dawid Augustynowicz. W trakcie zajęć uczniowie poznawali tajniki programowania w Unity na 6 kolejnych spotkaniach. Zajęcia zakończyły się konkursem na projekt działającej aplikacji z wykorzystaniem okularów VR.

Miło nam zakomunikować iż w konkursie zajęliśmy I miejsce. Gratulujemy.

 

Przekazanie przez Koncern ZF 22 komputerów dla szkoły

Dzisiaj (tj. 12.11.2018 r.) w murach naszej szkoły odbyło się przekazanie przez Koncern ZF Oddział w Częstochowie 22 komputerów. Komputery trafią do naszych klasopracowni i pozwolą wzbogacić bazę edukacyjną szkoły. Młodzież naszej szkoły w drugim semestrze uczestniczyć będzie w dwóch warsztatach realizowanych w Centrum Informatycznym ZF przy ulicy Racławickiej. Warsztaty pozwolą poszerzyć horyzonty postrzegania Informatyki w jej różnych aspektach, również technicznych min. związanych z sieciami oraz urządzeniami sieciowymi, wirtualnych serwerów ich konfiguracji.
Koncern technologiczny ZF to światowy lider w dziedzinie techniki układów przeniesienia napędu i układów jezdnych oraz technologii bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego.