NORWIDOWSKIE WARSZTATY PROGRAMISTYCZNE

8.06.2019 zakończyliśmy – po raz pierwszy organizowane – nieodpłatne warsztaty z podstaw algorytmiki i programowania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Na dzisiejszym ostatnim spotkaniu rozegraliśmy konkurs w programowaniu. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać cztery zaproponowane zadania w czasie 2,5 godziny.   Miło nam poinformować iż zwycięzcami zostali:
I miejsce Jakub Gonera (Gimnazjum im.św. Jana de La Salle);
II miejsce Michał Szwejda (Szkoła Podstawowa nr 2);
III miejsce Maciej Kimla (Szkoła Podstawowa nr 41).
GRATULUJEMY zwycięzcom.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w warsztatach.
Poza nagrodami dla zwycięzców (kartami podarunkowymi) wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki z nadrukami logo warsztatów, szkoły oraz firm sponsorujących, a także smycze reklamowe z Mistrzostw Częstochowy w Programowaniu.

Dziękujemy za wspieranie inicjatyw naszej szkoły firmom ZF Poland IT Center oraz ExactSystems.

 

Mistrzostwa Częstochowy w Programowaniu

W dniu 3.06.2019 rozegrane zostały I Mistrzostwa Częstochowy w Programowaniu zorganizowane wspólnie przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego i nasze Liceum. Mistrzostwa były zwieńczeniem Częstochowskich Pojedynków Programistycznych. Z zawodach uczestniczyli przedstawiciele XIV LO z Wrocławia, Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza również z Wrocławia, Zespołu Szkół nr 3 im. Kazimierza Kosińskiego z Kłobucka oraz Szkoły Podstawowej nr 48, II LO im. R.Traugutta, IV LO im. H.Sienkiewicza i IX LO im. C.K.Norwida z Częstochowy. Z zadaniami przygotowanymi przez naszych absolwentów, a obecnie studentów Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zmagało się 27 uczestników. Poniżej przedstawiamy ranking – 10 najlepszych zawodników.

Dziękujemy za aktywny udział i wsparcie przy organizacji Mistrzostw firmom ZF Poland IT Center oraz ExactSystem.

Ranking – 10 najlepszych zawodników

Czytaj dalej

Częstochowskie Pojedynki Programistyczne

Zakończyły się, rozgrywane po raz pierwszy Częstochowskie Pojedynki Programistyczne, których organizatorami są IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Częstochowie i Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, a sponsorami ZF Poland IT Center oraz ExactSystem.
Konkurs przeprowadzony został w trzech zdalnych rundach.

Czytaj dalej

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

Dyrekcja  IX Liceum Ogólnokształcącego  im.C.K.Norwida w Częstochowie  informuje, że od dnia 08.04.2019r. zaplanowany  jest strajk  nauczycieli.
W związku z powyższym , w  szczególnych przypadkach , kiedy rodzice nie będą  w stanie zapewnić opieki , szkoła zadba o opiekę nad uczniami .

Dyrektor szkoły

Krzysztof Wachowiak